Jantar, woda która podbija świat

Woda jest podstawą życia. Ciało dorosłego człowieka składa się w 60% z wody. Utrata 3% wody z organizmu powoduje zmęczenie, utrata 10% zagraża już życiu.

Woda – źródło życia

Woda jest podstawą życia. Ciało dorosłego człowieka składa się w 60% z wody, ciało dziecka z 75%. Utrata 3% wody z organizmu powoduje zmęczenie, natomiast utrata 10% zagraża już życiu. Zawartość wody w organizmie podlega dużym wahaniom, zarówno ze względu na wiek, jak i na jakość spożywanych pokarmów (zawartość soli kuchennej). 
Woda spełnia ważną funkcję oczyszczającą w naszym organizmie, ponieważ wraz z nią w postaci moczu wydalane są toksyny i zbędne produkty przemiany materii. Nie tylko mocz oczyszcza nasz organizm – robi to również (także złożony głównie z wody) pot, dzięki któremu ciało człowieka pozbywa się nadmiaru ciepła i chłodzi skórę oraz ją nawilża. Woda jest także głównym składnikiem krwi i bierze udział w transporcie substancji odżywczych w organizmie.

Idealne proporcje

Czy woda wodzie równa? Nie! Odpowiednia dla naszego organizmu woda musi posiadać przede wszystkim odpowiednie elektrolity: sód, potas, magnez, wapń. Woda nie może być pozbawiona sodu oraz potasu, ponieważ te dwa elektrolity odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie pompy sodowo-potasowej naszego organizmu. Człowiek pocąc się traci najwięcej właśnie sodu i potasu. Niedobór sodu może doprowadzić do chorobowego stanu – hiponatremii, a w konsekwencji nawet do śmierci. Hiponatremia dotyka najczęściej sportowców, ale nie tylko – może się ona pojawić np. u osób z cukrzycą.

Woda optymalna

Wodą, która spełnia wszystkie oczekiwania jest kołobrzeska Woda Jantar. JANTAR w 2016 roku została zakwalifikowana przez Laboratorium Hydrogeochemiczne z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie do najwyższej klasy jakości: Klasa I – wody bardzo dobrej jakości. Posiada wiele pozytywnych rekomendacji m.in. od prof. dr hab. n. med. Michała Nowickiego (Nefrolog, Hipertensjolog) – Prezes Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego oraz uczestnik maratonów biegowych.

Woda Jantarto 100% naturalna, podziemna, średniozmineralizowana woda reliktowa o doskonałych właściwościach. Naturalnie czysta o unikatowym składzie mineralnym. Czerpana jest z artezyjskiego źródła nr 39 „Jantar” w sercu nadbałtyckiego uzdrowiska Kołobrzeg. Dodatkowo wzbogacona o minerały z soli permskich, które przez miliony lat odkładały się na dnie oceanu. Zawiera elektrolity (sód, potas, wapń, magnez) oraz wiele cennych minerałów, które dobroczynnie wpływają na nasze zdrowie, doskonale nawadnia i gasi pragnienie. Woda Jantar posiada bardzo korzystny dla zdrowia, wyraźnie zasadowy odczyn pH 7,4  dzięki czemu przeciwdziała zakwaszaniu organizmu. Zawartość jodu i selenu wspomaga działanie tarczycy oraz korzystnie wpływa na pracę mózgu. Stront wpływa na mineralizację zębów i kości a siarczany na układ trawienny działając przeciwgrzybiczo i pobudzają perystaltykę jelit  .  Polecana osobom prowadzącym aktywny tryb życia oraz dbającym o zdrowie, bezpieczna do codziennego stosowania zarówno dla dorosłych i dzieci.

 „Woda Jantar korzystnie wpływa na nasz organizm ponieważ zawiera minerały pozyskane w procesie rozpuszczania soli permskich przez wody reliktowe. Nasza woda jest nieskazitelnie czysta. Struktura hydrogeologiczna źródła sprawia, iż w naszej wodzie nie znajdują się metale ciężkie czy pierwiastki promieniotwórcze. Dodatkowo na terenie Uzdrowiska Kołobrzeg nie występują pola uprawne, które to powodowałyby przedostawanie się do źródła takich substancji jak pestycydy, azotyny oraz azotany. Są to bardzo niebezpieczne substancje, które są wykorzystywane między innymi przy produkcji nawozów sztucznych” – mówi Janusz Tomaszewski Prezes spółki Jantar Wody Mineralne.

W Polsce Woda Jantar dostępna jest m.in. w sklepach ze zdrową żywnością oraz w aptekach. Skąd Prezes firmy, Pan Janusz Tomaszewskim bierze inspiracje do rozwoju? „Napędzają mnie badania. Im więcej tę wodę badamy, tym więcej mamy potwierdzeń, że jest wyjątkowa. Pierwsze badania pokazały, że Jantar jest doskonała dla sportowców, ponieważ posiada niezbędny potencjał sodu. Woda Jantar jest jednym z elementów utrzymania zdrowia na najwyższym poziomie. Doskonała dla ludzi zdrowych , oraz prowadzących aktywny trym życia , ale również rekomendowana ze względu na skład w niektórych jednostkach chorobowych. Dobrze zbilansowany i różnorodny bukiet minerałów oprócz nawodnienia i alkaliczności niesie za sobą jeszcze sporo innych benefitów przyczyniając się do uzupełnienia takich deficytowych elementów jak np. selen , magnez, wapń, jod , żelazo, chrom, stront , lit , bor.

Co ważne, stosunek potasu do sodu okazał się taki, jak w płynach fizjologicznych, a to doskonale wpływa na niektóre jednostki chorobowe. Posiada rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków jako woda do codziennego spożywania przez osoby chore na cukrzycę.  Znajdują się tam doskonałe sole permskie. Woda Jantar jest czysta, a jej bukiet minerałów jest różnorodny, co wpływa doskonale na każdy organizm” – mówi Janusz Tomaszewski.

Z uwagi na idealne i wyważona zmineralizowanie oraz zróżnicowany bukiet minerałów, bez żadnego elementu dominującego, Woda Jantra trafiła do aptek na terenie całego kraju. „Pamiętajmy o tym, że nawodnienie jest niezmiernie ważne w każdej jednostce chorobowej. Woda musi być w aptece, aby ludzie zrozumieli, że powinni być nawodnieni i to wodą dobrej jakości. To jest nasz przekaz do aptek, do leczenia. Jantar zawiera odpowiedni potencjał sodu, który jest najważniejszym elektrolitem, bo wpływa na gospodarkę wodno-elektrolitową. To doskonały przykład wody, która pomaga osiągnąć stan zdrowia” – dodaje Janusz Tomaszewski.

Ambasadorami Wody Jantar są znane osoby, sportowcy, którzy swoim sportowymi wynikami i świadomością zdrowego stylu życia, doskonale wpisują się w strategię marki Jantar. Wśród Ambasadorów znajdują się m.in. Mistrzyni Świata w tańcach Latino Agnieszka Kaczorowska, Mistrz Polski w PływaniuPaweł Juraszek, biegacz górski Krzysztof Badurka czy kolarz szosowy Bartosz Huzarski„Nasi Ambasadorzy to ludzie związani z jakąś misją. Odnoszą spektakularne sukcesy sportowe, ale także rozumieją nasze przesłanie zdrowia, czystości. To ludzie świadomi tego, w jaki sposób osiągnąć sukces. Bo przecież nie tylko treningi wpływają na efekty sportowca, ale także szereg innych elementów: metodyka, odpowiednia suplementacja i odżywianie, relaksacja i… odpowiednie nawodnienie. To właśnie te dodatkowe elementy decydują, czy jest się dobrym sportowcem, czy osiąga się mistrzostwo.  A wśród tych elementów nawodnienie odpowiednią wodą jest niezmiernie istotne. Ambasadorzy Jantara  sprawdzili na sobie, że Woda Jantar pomaga im w osiąganiu sukcesów i życiu w zdrowiu” – dodaje Prezes Tomaszewski.