Konferencja prasowa – Woda źródło życia

13 września w siedzibie PAP odbyła się konferencja prasowa „Woda – Źródło Życia”.

To pierwsze w Polsce spotkanie prasowe zorganizowane przez Jantar Wody Mineralne poświęcone zasadom prawidłowego nawadniania organizmu. W spotkaniu wzięli udział wybitni specjaliści, którzy przybliżyli temat wpływu wody na nasze zdrowie. Wśród prelegentów pojawili się: prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki , prof. dr hab. n. med. Edward Franek, dr hab. Ewa Kmiecik prof. AGH, mgr Łukasz Jaśkiewicz – dietetyk.

Woda stanowi 60-70 proc. masy dorosłego człowieka, 75 proc. masy dziecka, a w przypadku noworodka – ponad 80 proc. Liczby te pokazują jak ważne jest dla nas prawidłowe nawodnienie. Bez wody organizm nie funkcjonowałby prawidłowo. Jaką wodę na co dzień pić, aby była spełniała wszystkie te funkcje?

Przede wszystkim powinna zawierać odpowiednie elek­trolity: sód, potas, magnez, wapń. Woda nie może być pozbawiona sodu oraz potasu, ponieważ te dwa elektrolity odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie pom­py sodowo-potasowej naszego organizmu. Człowiek pocąc się tra­ci najwięcej właśnie sodu i potasu. Niedobór sodu może doprowadzić do chorobowego stanu – hipona­tremii, a w konsekwencji nawet do śmierci. Hiponatremia dotyka naj­częściej sportowców, ale nie tylko – może się ona pojawić u osób z cu­krzycą.

Woda Jantar – Kołobrzeski Skarb Natury, to 100% naturalna, podziemna, średniozmineralizowana woda reliktowa o doskonałych właściwościach. Naturalnie czysta o unikatowym składzie mineralnym. Zawiera elektrolity (sód, potas, wapń, magnez) oraz wiele cennych minerałów. Posiada korzystny dla zdrowia, zasadowy odczyn pH 7,4, dzięki czemu przeciwdziała zakwaszaniu organizmu. Zawartość jodu i selenu wspomaga działanie tarczycy oraz korzystnie wpływa na pracę mózgu. Polecana osobom prowadzącym aktywny tryb życia oraz dbającym o zdrowie, bezpieczna do codziennego stosowania zarówno dla dorosłych i dzieci. Walory zdrowotne Wody Jantar doceniają już nie tylko Polacy, ale także klienci za granicą. Obecnie sprzedawana jest w Dubaju, Singapurze, na Malediwach czy w Anglii. W Polsce Woda Jantar dostępna jest m.in. w sklepach ze zdrową żywnością oraz aptekach.