Pijalnia Bursztynowej wody mineralnej – to innowacyjny w skali europejskiej spakietyzowany produkt turystyczny z zakresu turystyki poznawczej i kulturowej. Pijalnia wyjątkowej jakości wody mineralnej (pH 7,4; mineralizacja-803,95 MG/L) oferuje bursztynową wodę mineralną – kołobrzeską wodę mineralną wzbogacaną dobroczynnym dodatkiem bursztynu i lokalnego miodu. Dzięki autorskiej metodzie wzbogacania wody mineralnej pochodzącymi z bursztynu składnikami o popartym naukowo pozytywnym wpływie na organizm człowieka, oferujemy nowość przyciągającą uwagę krajowych i zagranicznych turystów. Badania naukowe dowiodły, że składniki pochodzące z naturalnego bałtyckiego bursztynu działają na organizm jak biostymulator pobudzający system nerwowy, regulujący pracę jelit i nerek. Składniki te okazują się także doskonałym środkiem przeciwzapalnym i antytoksycznym. Wszystkie te cechy w połączeniu z niebanalnym rozwiązaniem architektonicznym nadają temu produktowi turystycznemu europejskiej rangi.

Turystyczno-ustawiczny turniej Łgarzy – Piątkowe Lanie Wody – innowacyjna w skali europejskiej stała atrakcja turystyczna z zakresu turystyki rodzinnej, poznawczej i kulturowej w postaci cotygodniowego piątkowego wieczoru opowiadaczy historii zmyślonych, banialuków i własnych bajek wszelakich, przyjmujący formułę rywalizacji o beczkę najlepszej wody mineralnej z kołobrzeskich źródeł. Raz w roku dodatkowo przeobrażający się w imprezę turystyczną pn. Turystyczny Turniej Łgarzy- Festiwal Podróży Zmyślonych, polegający na najzmyślniejszej prezentacji dowolnej podróży, zarówno takiej która odbyła się naprawdę jak i takiej która została jedynie zaplanowana i wcale niewiadomo czy w ogóle się odbędzie oraz takiej która została w całości zmyślona i nigdy odbyć się nie może, nie wykluczając dowolnego połączenia wszystkich wymienionych wcześniej kategorii. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych, część uczestników bierze udział zdalnie, za pomocą połączenia internetowego.

Lutowy festiwal kiszonek z warsztatami kiszonek mineralnych – spakietyzowany produkt turystyczny z zakresu turystyki poznawczej i kulturowej nie od dzisiaj wiadomo, że o jakości kiszonek – tak cennego składnika zdrowej diety – decyduje także rodzaj wody wykorzystanej do ich sporządzenia. Dzięki warsztatom kulinarnym kiszenia mineralnego uczestnicy będą mogli przekonać się o niezwykłych właściwościach kiszonek sporządzonych w oparciu o receptury wykorzystujące niezwykłe właściwości kołobrzeskiej wody mineralnej. Dodatkowo organizacja festiwalu właśnie w lutym przyczyni się do zwiększania aktywności turystycznej w sezonie zimowym. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że to właśnie zimą zapotrzebowanie na kiszonki w zdrowej diecie znacznie wzrasta. Tym samym festiwal kiszonek mineralnych w tym okresie ma szczególną rację bytu.

„Multimedialny wodno-lądowy przewodnik familijny po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim – ląd, woda, przygoda” (samodzielna część od Mrzeżyna do Ustronia Morskiego) – innowacyjny spakietyzowany produkt turystyczny integrujący zakresy turystyki wodnej z turystyką aktywną, rodzinną, poznawczą i kulturową. Tworzona w ramach inicjatywy powołania Klastra Gospodarczego Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego ( każdy z członków klastra odpowiadał będzie za przygotowanie fragmentu przewodnika) – unikatowa w skali europejskiej interaktywna aplikacja łącząca w sobie cechy przewodnika po najciekawszych atrakcjach turystycznych regionu z niebanalnymi treściami kulturowymi dostosowanymi także do potrzeb najmłodszych. Treściami urzekającymi i pełnymi zagadek kipiących wprost z tygla wielowiekowej wielokulturowości tak charakterystycznej dla Pomorza Zachodniego. Nawigacyjna platforma pozwalająca integrować teraźniejszość zapomnianych miejsc ze światem ożywiających wyobraźnię: lokalnych legend, baśni, tajemnic i niezwykłych opowieści. Wszystko po to aby wciągnąć turystów w urzekającą przygodę jaką może stać się odkrywanie ukrytych uroków Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego oraz jego okolic i to zarówno z wody jak i lądu. Pomocna w tym zakresie będzie także funkcjonalność tego innowacyjnego produktu turystycznego polegająca na wykorzystaniu autorskiego generatora gier terenowych umożliwiającego interakcję użytkowników między sobą a także interakcję pomiędzy użytkownikami a operatorem przewodnika. Stanowić ona może funkcjonalny fundament do tworzenia wielu scenariuszy porywających turystów w wir wyścigów w poszukiwaniu skarbów regionu i to zarówno tych metaforycznych jak i najzupełniej realnych.

Wypożyczalnia terenowych hulajnóg i rowerów elektrycznych wraz ze stacją ich szybkiego ładowania dostępną także dla pojazdów spoza wypożyczalni i infrastrukturą wytwarzania prądu elektrycznego za pomocą paneli fotowoltaicznych – całoroczny innowacyjny produkt turystyczny polega na stworzeniu bazy wypożyczanych pojazdów elektrycznych zdolnych do przemieszczania się także w strefie plażowego ruchu pieszego. Kluczowe w tym produkcie turystycznym jest wykorzystanie terenowych elektrycznych pojazdów typu UTO (urządzeń transportu osobistego) które mają prawo do poruszania się w strefie ruchu pieszego a więc także w obszarze plaży. Tym samym osiągnięta zostanie niespotykana dotąd dostępność odległych punktów linii brzegowej Bałtyku. Dzięki związkowi tego produktu z Zachodniopomorskim Szlakiem Żeglarskim osiągnięty zostanie efekt synergii. Polegał on będzie w tym wypadku na wzajemnym wzmocnieniu obydwu produktów w taki sposób, że sieć wypożyczalni będzie czynnie korzystała także z licznych klientów Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, zaś Zachodniopomorski Szlak Żeglarski zyska znacznie dzięki wyposażeniu jego użytkowników w dodatkowy profil mobilności lądowej ułatwiający korzystanie z jego peryferyjnych atrakcji, pozostających do tej pory często poza zasięgiem części jego użytkowników, korzystających jedynie z wodnych środków transportu.