hipernatremia
Previous Next Play Pause

O tym, że woda jest nam niezbędna do życia, wie każdy. Powszechnie znany jest jej wpływ na zdrowie i urodę. Ale co wiemy o samym płynie? Woda mineralna wydobywana jest z wnętrza ziemi, ze złóż izolowanych geologicznie, co stanowi barierę dla zewnętrznych zanieczyszczeń. Zawiera minerały, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie - magnez, wapń, sód, potas. Najważniejszym parametrem przy wyborze wody powinna być zawartość składników mineralnych, podana w miligramach na litr płynu oraz pH wody, czyli zasadowość. Najlepsze wody do codziennego stosowania powinny zawierać mineralizację w przedziale 600- 900mg/l oraz zasadowe pH.

 

Woda zawsze z solą

 

Naukowcy i lekarze (w tym Jerzy Zięba) podkreślają, że nawadniając organizm nie można zapominać o dodawaniu przed wypiciem szczypty soli- najlepiej, z uwagi na minerały -himalajskiej lub naszej rodzimej Kłodawskiej. W przeciwnym razie woda nie nawadnia, a zostaje od razu wydalona z organizmu. Dodatkowo szczególnie w dni upalne, w czasie uprawiania sportu oraz ciężkiej pracy fizycznej następuje intensywne pocenie się oraz wydzielanie soli z organizmu. Może to spowodować jej niedobór objawiający się m.in. osłabieniem i szybkim zmęczeniem. Picie wody z solą czy wód chlorkowo - wodorowęglanowo-sodowych pozwala na lepsze przyswojenie wody, uzupełnienie ubytków soli oraz minerałów, które tracimy wraz z potem. Wpływa także na dobre samopoczucie oraz zwiększa wydolność organizmu. Zwłaszcza w czasie upałów i przy dużym wysiłku nie powinno się pić wody bez soli mineralnych, gdyż rozcieńcza ona w organizmie elektrolity stymulujące m.in. pracę serca.

 

Cudze chwalicie…

 

Niewielu z Was wie, że w Polsce, w kurorcie Kołobrzeg znajduje się źródło wyjątkowej podziemnej wody reliktowej, której wiek określono na 10 000 lat. Wypływa ona na powierzchnię pod ciśnieniem artezyjskim w miejscu gdzie 300 milionów lat temu znajdował się praocean. Bogata w minerały z soli permskich, które przez miliony lat odkładały się jego dnie doskonale nawadnia organizm. Obszar jej zasilania to ekologicznie czysty region Pojezierza Drawskiego, skąd przesączając się przez poszczególne warstwy litosfery i ulegając naturalnej długotrwałej filtracji woda dociera do Kołobrzegu. Czerpana jest ze źródła nr 39 Jantar w Kołobrzegu a ze względu na wiodące składniki mineralne wodę określa się jako wodę chlorkowo - wodorowęglanowo-sodową.

 

Minerały i pH

 

Kołobrzeska woda posiada unikalny skład mineralny, w tym bogactwo elektrolitów nawadniających, różnorodny bukiet pierwiastków śladowych oraz zasadowe, tkankowe pH na poziomie 7,4. Te właściwości czynią ją porównywalną do najlepszych światowych wód. Jantar to średnio zmineralizowana woda - 803,95 mg/l o doskonałych właściwościach zdrowotnych. Jako hipotoniczny roztwór szybko i skutecznie nawadnia organizm. Zawiera elektrolity (sód, chlorki, potas, wapń, magnez, jod) oraz wiele cennych minerałów, które wpływają na prawidłowe wiązanie płynów.

 

Woda Jantar ułatwia utrzymanie wewnętrznej równowagi wodno-elektrolitowej, co jest szczególnie ważne podczas upałów, wysiłku oraz uprawiania sportu. Obecność jodu i selenu wspomaga działanie tarczycy oraz korzystnie wpływa na pracę mózgu.

 

Wysokie walory smakowe wody Jantar wynikają także z tego, iż nie poddaje się jej żadnym zabiegom chemicznych. Jakość wody jest stale kontrolowana przez Państwowy Zakład Higieny w Poznaniu oraz Zakład Hydrologii i Ochrony Wód przy AGH w Krakowie.

 

Charakterystyka wody Jantar

  • najwyższej jakości naturalna woda średnio zmineralizowana 803,95 mg/l
  • wyraźnie zasadowy odczyn PH 7,4
  • hipotoniczna (40% lepsze wchłanianie)
  • unikalny bukiet elektrolitów i pierwiastków śladowych
  • szybko i skutecznie nawadnia organizm
  • najlepsza do codziennego stosowania
  • naturalna, wolna od wszelkich chemicznych dodatków


Jantar - pijmy na zdrowie!


Jantar Wody Mineralne Sp. z o.o.

ul. Żurawia 24, 78-100 Kołobrzeg
Zachodniopomorskie, Polska

____________________

  MAPA SERWISU
O Nas
Produkty
Aktualności
Champion
Partnerzy
Punkty sprzedaży
Zamówienia Publiczne
KONTAKT
tel.: +48 94 35 11 144
fax.: +48 94 35 11 155
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KONTAKT
          
PARTNERZY
Hotel Aquarius SPA*****
Diva SPA****
HAVET HOTEL*****
Hotel Zdrojowy ProVita***
Ikar Plaza
Browar Czarny Kot
Previous Next
 
        
Unia Europejska
Hayes Roofing